Doğru saç modeli nasıl seçilir

Doğru Saç Modeli Nasıl Seçilir?

Hemen hemen her kadının belli zaman aralıklarıyla kendinde ilk olarak değişiklik yapmak istediği yer mutlaka saçlarıdır.Neden bilmiyorum ama özellikle duygusal durum değişikliklerinden sonra yada yeni başlangıçlar yapmak istediğimizde imajımızı ilk olarak saç modelimiz belirliyor.Kimi zaman çok uzun olan saçlarımızı radikal bir kararla kestirip pişman olma yada şimdiye kadar hiç boyatmadığımız bir renge boyatmak gibi.Bu arada her Türk kadının sarışın olma,sarışın olmanın 50 tonu adlı eserleri var.Ama doğru konuşalım pekte herkese olmuyor.

Peki neye göre saç modelimizi ve rengini belirlemeliyiz.Sonuçta aynaya baktığımız zaman veya başkarıyla olan etkileşimlerimizde  ilk olarak dikkat çeken yerimiz saçlarımız.Yıllarca saç rengini ve modelini değiştirmiş biri olarak en hayran olduğum insanlar doğal saçlarıyla yaşıyanlar.Ben bunu asla başaramadım açıkçası.Benim deneyimlerime dayanarak söylüyorum ki gölgeli karamel ve sarı saçı kendi başına artık yapan biriyim,önerilerim umarım işinize yarar.

  • Öncelikle yaşadığınız lokasyona yakın iyi bir kuaför bulun.Dünyanın en büyük sorunsalı ama çok önemli.
  • Bazı kuaförler işlerini çok iyi yapsalar bile,müşteri yoğunluğundan ve iş dejenerasyonundan genellikle sizi anladığı saçı değil,kendi anladığı saçı yapar.Bu yüzden ne istediğinizi çok iyi anlatın,işlemler sırasında teyitleşerek ilerleyin.
  • Bir noktada sadece saç rengi değiştirmek bence daha kolay çünkü yanmadığı sürece orjinal rengine geri dönerek beğenmeme riskinizi ortadan kaldırırsınız.
  • Eğer saçlarınızı radikal bir modele kestirecekseniz iyi araştırın,beğendiğiniz modelin yüz tipi ile sizinki aynı mı?
  • Son yıllarda artık malumunuz saçlar çok doğal.Artık o eski büyük büyük röjleler,saçma sapan sarılar yok.Ombregibi,sombregib daha doğal geçişli ışıltılar elde edebilirsiniz.Eğer damarları yeşil renkte olan sıcak tonlara sahip,bronz bir teniniz var sarının tonlara size çok yakışacaktır.Fakat bileğinize bakın,damarlarınız mavi renkte ise size daha soğuk ve keskin renkler yakışacaktır.Siyah,mavisiyah,platin,gri gibi.
  • Ve unutmayın klasiktir ama diyelim kötü bir karar verdiniz veya saçınıızn başına bir şey geldi ve saçlarınız olmadı.Korkmayın kökü sizde,cidden uzuyor