Doğru aksesuar nasıl seçilir

Doğru Aksesuar nasıl seçilir?

    Şüphesiz her üstümüzü giyinip dışarı çıkmaya hazır olduğumuzda ya vestiyerden ya da çekmeceden üzerimize son bakışla eklediğimiz bir aksesuar oluyor hayatımızda. Sanki kendimizi eksik hissettiğimiz zamanlarda yakın bir arkadaşa sığınmak gibi.

   Aksesuarlar kıyafetimizi aslında tam anlamıyla gösteren.belirginleştiren arka yüz kamerası gibi.Ön yüzünden daha yakın ve detaysız görünen fotoğrafın arka yüzünden net ve detaylarıyla dans eden hali gibi.

   Bir stil danışmanı olarak, etrafımda en çok duyduğum sözler şunlar oluyor. Her dakika stil ve trend gözükebilmek mümkün mü? Yani günlük görüntümüz için illa bir stil danışmanına mı ihtiyaç duymalıyız? Sen her zaman nasıl bu kadar dikkat çekici olabiliyorsun gibi. Aslında dikkati çeken ben değilim ya da her zaman iddialı kıyafet parçalarım olmuyor. Sonuçta günlük hayatımda abiye ile gezmiyorum. Üstelik rahat ve konforlu giyinmeyi aşırı seven biriyim. Ve genelde kıyafetlerimi hep spor ayakkabı, sandalet veya düz bot-çizmelerle tamamlarım. Ama asıl beklettiğim son kartım hep aksesuarlarım olur. En çok para harcadığım şey, yine aksesuarlarımdır aslında benim.

   Kendi stilinizi belirledikten sonra bana göre en çok yatırım yapmanız gereken şeyler yine aksesuarlar. Peki, nedir bu aksesuar tanımı? Şapkalar, gözlükler, çantalar, şallar, fularlar, kolye, küpe, yüzük, halhal, gözlük v.s gibi…

  Dış giyiminizde kışın en önemsediğiniz şey paltonuz, ceketiniz veya montunuz olmalı. Bununla birlikte bot ve çizmeleriniz ve çantanız en önemli vurucu noktanız güzel şapkalar ve şallar kesinlikle. Yazın bunun yerini daha gözlük ve kolye-küpe-yüzük alıyor. Yani bunları eğer dikkat çekici ve iyi seçimler dâhilinde yaparsanız kıyafetinizi yukarı taşır, hatta hatalarını ilizyonla kaybettirirsiniz.

  Fakat ve fakat doğru aksesuar nasıl seçilir konusuna gelince yine vücut tipinize göre seçimler yapmalısınız. Uzun boylular buna eşlik eden büyük takılar, çantalar ve şapkalar seçebilir. Ama daha minyonlar mümkünse daha minnoş şeyleri seçmeli. Boyunuzdan büyük çantalar, kolyeler, şapkalar takmayın pleaseJİnce kısa zincirler, uzun boyun bağları yerine zarif ve daha kısa fularlar ve daha küçük boy çantalar eşliğinde salınmalıdır. Yine gözlük seçiminde de eğer saçlarınız kısa ise yüz tipinize uygun büyük gözlükler havalı durur. O Zerrin Özer gözlüğü olarak bilinen hipi yuvarlak ve küçük gözlükleri iyi araştırın herkese yakışmıyor. Haaa birde pilot gözlük olarak bilinen klasik raybanler var, onun yakışmadığı yüz tipi nerdeyse görmedim desen yeridir.

   Hadi bakalım bu yazıdan sonra size iyi aksesuar alışverişleri. Sorularınız olursa lütfen çekinmeden @beyzaertanofficial instagram sayfamdan bana ulaşabilirsiniz.

                                                                                                                                        Sevgiler